مقالات و اخبار تخصصي سئو
تاريخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۳:۱۹ | نویسنده : مهشيد

آموزش سئو

يادگرفتن بهينه سازي بدون پول با به كار گيري از كتاب و فيلم فراگيري بهينه سازي
در تارنما نيوسئو يادگرفتن بهينه سازي مجاني ارائه مي‌شود تا اشخاص عشق مند بدين عرصه بتوانند علم خويش را در مسئله بهينه سازي لحظه به لحظه بهبود بخشند و از آن در كسب و عمل اينترنتي خويش به كار گيري نمايند. اين يادگرفتن ها به يك‌سري وضعيت كتاب يادگرفتن seo، فيلم فراگيري بهينه سازي و متن‌ها فراگيري seo ارائه شده‌است.

اين بخش دربرگيرنده تمام مقاله ها آكادمي در مورد فراگيري بهينه سازي وب سايت و seo تارنما ها براي گوگل مي‌ باشد. بيشك با تلاوت اين مقاله‌ها شما ميتوانيد وب سايت خويش را به موقعيت مطلوبي در سكو بندي هاي گوگل برسانيد و در فيض آن سبب ساز ارتقاء بازديد، ارتقاء مشتري و در غايت ارتقاء فروش خويش گرديد.

در‌اين مقاله ها همت شده‌است كه مباحث براي دوستان خوب تازه كار و كارشناسان ماهر گونه بندي گرديده باشد تا هر مورد در كوتاه ترين روزگار ممكن به شايسته ترين فيض برسند.ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
تاريخ : ۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۶:۳۷ | نویسنده : مهشيد

سئو چيست؟ او‌لين قدم را درست برداريد
تعاريف بسيار زيادي براي مضمون‌ سئو ارائه شده است. شايد اولين و عادي ترين بيان اين باشد كه بهينه سازي نسخه كوتاه شده اي از عبارت Search Engine Optimization است يعني seo وبسايت براي موتورهاي جستجو.

اما هدف اصلي seo موتورهاي جستجو نيستند بلكه هدف ما رضايت كاربر است. گوگل توجه ويژه اي به رضايت كاربران از نتايج جستجو دارد و همت مي نمايد تا تارنما هايي را در درجه هاي بالا قرار دهد كه محتواي آن ها براي كاربران رضايت بخش است. در منفعت ميتوان اعلام كرد در عمل سئو مخفف عبارت Search Experience Optimization يا بهينه سازي تجربه جستجو مي باشد.

براي كسب موفقيت در سئو بايد بيش از هر چيز به رضايت كاربر دقت كنيم. رضايت كاربر از محتواي شما به دست اندركاران متعددي بستگي دارد. ادبيات شما، كيفيت محتوا و اطلاعات ارائه شده، شيوه نمايش و ارائه محتوا، سرعت سايت، نمايش صحيح در تلفن همراه، پاسخ گويي به سوالهاي كاربران و بخش اعظمي موارد ديگر بر رضايت كاربران تاثير گذار مي باشند.

براي ادراك بهتر مفهوم seo سفارش مي كنيم به برگه seo چه مي باشد رجوع كنيد.

چرا سئو بر موفقيت يك كسب و عمل تاثيرگذار است؟
طي يك‌سري سال اخير فرهنگ وتمدن جستجو ميان تمام مردم دنيا ترويج يافته و ولي رونق استفاده از تلفن هاي هم پا موجب شده تا دسترسي به اطلاعات نسبت به قبل بسيار سريع و عادي باشد. اينك روزانه ميلياردها جستجو از طريق گوگل انجام ميشود كه اكثري از آن‌ها با هدف خريد مال يا دسترسي به خدمات هستند.

در‌صورتي‌كه شما جايگاه مناسبي در نتايج جستجوي گوگل داشته باشيد اين كاربران به سايت شما وارد شده و اطلاعات تكميلي از فرآورده يا خدمت شما دريافت ميكنند. همين مراحل ساده موجب مي شود كه ارتباط بيشتري با مردم داشته باشيد و شانس خود را براي تبديل آنان به مشتري افزايش دهيد.

چرا سئو وبسايت براي ما مهم است

براي مثال تصور كنيد كه فردي پيرو خريد تلفن همراه سامسونگ نوت 9 باشد، اولين اقدام او احتمالا جستجوي همين عبارت در گوگل است. پس از جستجو ليستي از حاصل به كاربر نمايش داده ميشود. سايت هايي كه جايگاه بالاتري در نتايج جستجو داشته باشند قاعدتا اقبال بيشتري نيز براي ورود اين فرد به سايت خود خواهند داشت.

به طور معدل 32 درصد كاربران دسكتاپ و 24 درصد كاربران گوشي بر روي جايگاه يك گوگل كليك مي نمايند
پس از ورود كاربر به سايت روند تبديل او به مشتري آغاز ميشود. اكنون تصور كنيد كه كاربر با گوشي وارد وب سايت شما شده البته صفحات شما نمايش مناسبي در گوشي ندارند. احتمالا از وبسايت خارج شده و مورد ديگري را در گوگل تعيين مي‌نمايد. اخلاق و رفتار كاربران هنگام جستجو يكي فاكتورهاي مهم گوگل براي گزينش رضايت آنها از سايت شما خواهد بود.

در كل ميتوان خاطرنشان كرد هرچقدر شما مقام بهتري در نتيجه ها جستجو داشته باشيد كاربران بيشتري به تارنما خود جذب خواهيد كرد و هرچقدر كه بستر مناسب تري براي آن ها آماده كرده باشيد نرخ تبديل به مشتري ارتقا خواهد يافت.

در جديدترين الگوريتم گوگل BERT، گوگل مي‌تواند تا هدف جستجو كاربران را فهم و شعور كند و بهترين بهره را به او نشان دهد. اين يعني اگر بتوانيد زبان كاربران را فهم و شعور فرماييد و دقيقاً با اين زبان با مخاطب خود ارتباط برقرار كنيد، بخت كسب منزلت برتر براي شما بيشتر هم مي شود.

چرا فراگيري سئو براي كليه كسب‌و‌كارها موثر است؟
براي برد در سئو بايد تكنيك ها و استانداردهاي مرتبط با اين حوزه را به نيكي بشناسيم. اينك شركت ها بخش اعظمي هستند كه در قضيه آموزش بهينه سازي فعاليت كرده و به شما كمك مي‌كنند تا منزلت تارنما خود را در نتيجه ها جستجو ارتقا دهيد. البته آيا برون سپاري بهينه سازي كار درستي است؟ هم بله و هم نه!

قبلي از تصميم گيري اين نكات را در لحاظ داشته باشيد:

1- سئو سايت ارزان نيست
با توجه به رقابت بالا در فضاي اينترنت معمولا كسب جايگاه در لغات كليدي ارزشمند كار دشواري است. در منفعت نرخ خدمات seo هر روز بيش تر از قبل مي‌گردد.

seo ارزان نيست

در بخش اعظمي از پروژه ها نميتوان تخمين صحت از واحد سنجش موفقيت تارنما داشت در بهره شما اين هزينه را همراه با ريسك بالا ميپردازيد زيرا ممكن است عمل هاي اين شخص يا شركت نتيجه ها مورد نظر شما را به همدم نداشته باشد.

2- انتخاب متخصص seo عادي نيست
افراد و شركتهاي اكثري در‌اين حوزه عمل مي نمايند كه باز بيني همت ميزان تخصص آن ها براي شما سخت مي باشد. ممكن مي باشد در جلسات نخستين اصطلاحات و عباراتي به فعاليت گرفته شود كه براي شما آشنا نيست.

انتخاب مشاور سئو براساس قدرت

درصورتي كه دانش كافي درين حوزه نداشته باشيد نميتوانيد فرد مناسب را گزينش نماييد و در نتيجه زمان و هزينه زيادي را صرف خواهيد كرد كه ممكن مي باشد هيچ وقت به پيروزي ختم نشود.

3- پيروزي در سئو وقت گير مي باشد
براي افرادي كه به اين حوزه تسلط ندارند درك سئو سخت است. بسياري تصور مينمايند كه تكنيك هايي وجود دارد كه با به كارگيري از آنها ميتوان در مدتي كوتاه نتايجي جذاب بدست آورد. در حاليكه اين انديشه از اساس غلط است. براي برد در seo نيازمند شكيبايي و كارايي بسيار مي باشيد.

يادگرفتن سئو زمان بر مي باشد

اگر دانش و تجربه كافي در اين حوزه نداشته باشيد به سختي مي‌توانيد عملكرد متخصص بهينه سازي را در حين هاي زماني كوتاه برآورد فرمائيد. براي تحليل بر فرآيند اجراي پروژه بهتر است دانش خود را در مسئله سئو افزايش دهيد.

جمع بندي

باز بيني اين سه گزينه به ما نشان مي‌دهد كه حتي در صورتي‌كه سئو سايت را به فرد ديگري واگذار ميكنيم بايد خودمان دانش كافي در‌اين حوزه را داشته باشيم. زيرا عدم آشنايي با بهينه سازي موجب ميشود كه ريسك سرمايه گذاري شما بالا رفته و امكان نظارت بر كارايي متخصص را نداشته باشيد. اينك كه قرار است كليه چيز را راجع به سئو بدانيم چرا سئو وب سايت را خودمان برعهده نگيريم؟

چه وقتي خودمان سئو وب سايت را برعهده بگيريم؟
پاسخ به اين سوال يه خرده دشوار است. زيرا موفقيت در سئو بستگي مستقيم با واحد سنجش رقابت در كلمه ها هدف دارد. در‌صورتي‌كه پروژه شما پيچيده و پررقابت نيست با يادگيري seo مي توانيد به خير آن را انجام دهيد اما براي پروژه هاي بزرگ شما نيازمند استفاد از تخصص و دانش افراد مطرح در اين حوزه مي‌باشيد. تعداد اين افراد كم است در منفعت هزينه اي كه براي همكاري با شما دريافت ميكنند بسيار بالاست.

در بعضا از پروژه ها نميتوان به يك فرد متكي بود زيرا براي موفقيت در seo نيازمند توليد محتواي مخصوص و مستمر هستيم. انجام تمام فرآيندهاي بهينه سازي نيازمند يك مجموعه قدرتمند و يك دست است در نتيجه حتي در صورتي از متخصصين اين حوزه ياري بگيريد بايد در اين مسير كنار آن ها باشيد.

سئو متاع يك عمل تيمي است

متخصصين حرفه اي seo عموما در فرآيند تدوين استراتژي و تصميم گيري هاي مهم به شما امداد ميكنند اما فرايند هاي اجرايي مانند ساخت محتوا و لينك سازي مي بايست توسط تيم ديگري در مجموعه شما انجام شود. در حالتي‌كه بخواهيم به يك توده بندي كلي برسيم ميتوان اعلام‌كرد:

1- براي پروژه هاي كوچك و كم رقابت همكاري با متخصصين حرفه اي دشوار مي باشد زيرا هزينه بالايي براي ارائه خدمات دريافت ميكنند. آموزش سئو وب سايت و انجام آن بوسيله شما يا يكي از كارمندان راه حل مناسبي براي اين دست شركت هاي خواهد بود.

2- براي پروژه هاي بزرگ و پيچيده نيازمند ساخت محتوا و انجام كار هاي بسياري هستيم در سود سپردن آن به يك نفر يا شركت ناممكن مي باشد. درين شرايط شما مي بايست يك تيم داخلي تشكيل داده و به نيكي آنها را يادگرفتن دهيد. در كنار فعاليت اين افراد از مشاوره حرفه اي يك متخصص نيز بهره مند شويد.

بهترين منشاء براي يادگرفتن سئو سايت چه است؟
بهينه سازي مفهومي گسترده و البته پيچيده مي باشد. براي بهينه سازي وبسايت شما بايد تكنيك ها و مفاهيم بخش اعظمي را خيال و خاطر بگيريد. وبسايت هاي آموزشي و مراجع معتبر به شما ياري ميكنند تا دانش خود را اين حوزه ارتقاء داده و تكنيك هاي مختلفي را فرا بگيريد. البته در صورتيكه عبارت “يادگرفتن seo وبسايت” را در گوگل جستجو نماييد با انبوهي از مقالات و منابع متفاوت مواجه خواهيد شد كه در بعضي موارد در تناقض با يكديگر هستند.

تنوع منابع آموزشي و تفاوت گفته ها موجب سردرگمي شما خواهد شد، نتيجه اين سردرگمي ميتواند صرف زمان و هزينه زياد سواي كسب منفعت باشد. براي آنكه بتوانيد مسير درستي را در يادگرفتن سئو تارنما انتخاب فرمائيد فرايند زير را دنبال نمائيد:

1- فراگيري seo مبتدي (آشنايي با اصطلاحات رايج بهينه سازي)
در هر حوزه تخصصي كه وارد بشويد با انبوهي از كلمه ها و اصطلاحات جديد مواجه خواهيد شد، سئو نيز از اين قاعده مستثني نيست. براي آنكه هنگام مطالعه يك نوشته‌ي علمي يا كتاب فراگيري seo دچار سردرگمي نشويد بايد اين اصطلاحات را بشناسيد. برخي از اين اصطلاحات سئو كلاه سفيد، بهينه سازي كلاه سياه و الگوريتم هاي گوگل مي باشند.

آموزش اصطلاحات سئو

آكادمي وبسيما بخشي را به نام واژه و كلمه نامه سئو فراهم كرده است كه در آن مهم ترين و كاربردي ترين كلمه ها را به شما معرفي ميكند. پيشنهاد ميكنيم در قدم اوليه به واژه نامه seo مراجعه كرده و كلمه ها و اصطلاحات اين حوزه را مرور كنيد. هركجا عبارت جديدي به گوش شما خورد كه معني آن را نميدانيد مجدد به‌اين بخش مراجعه كرده و جستجو كنيد. با اين كار seo تازه كار را به طور كامل ياد ميگيريد و آماده هستيد تا وارد مرحله آن‌گاه (و مهم تر!) سئو شويد.

2- فراگيري seo پيشرفته (مطالعه كتاب هاي آموزش در حوزه بهينه سازي)
مطالعه مقالات اينترنتي قادر است تكنيك هاي جذابي را در حوزه سئو به شما فراگيري دهد البته در اين مقاله‌ها مسير يادگيري براي شما معلوم نشده مي باشد. طولاني تر مقاله ها فراگيري سئو تمركز خود را بر يك حوزه يا تكنيك خاص قرار ميدهند و براي افرادي كه دقيقا در همان مرحله هستند مناسب خواهند بود.

براي ابتدا يادگيري seo بهترين طرز مطالعه كتاب هاي تخصصي در اين حوزه است. زيرا كتاب علاوه بر ارائه محتواي آموزشي مسير يادگيري را نيز پيش بيني مي‌كند. پيوستگي مطالب و يادگيري منظم موجب مي‌شود كه دچار سردرگمي يا تناقض نشويد.

البته دسترسي به كتاب هاي آموزش بهينه سازي و تشخيص ميزان اعتبار و همت آن ها عمل عادي اي نيست. به همين استدلال در آكادمي وبسيما فضايي را پيش بيني كرده ايم كه در آن به معرفي كتاب هاي اثرگذار در حوزه آموزش بهينه سازي خواهيم پرداخت. اين كتاب ها در دسته بندي هاي گوناگون قرار داده شده و توضيحات مختصري از محتواي آن‌ها در اختيار شما قرار گرفته است. با مراجعه به كتابخانه seo مي‌توانيد به‌اين منابع گران بها دسترسي داشته باشيد و دانش بهينه سازي خود را از تازه كار به حرفه اي برسانيد.

گروه كتاب هاي يادگرفتن seo

3- مشاهده تيم فيلم‌هاي آموزش سئو
مطالعه مقالات و كتاب هاي الكترونيكي فهم و شعور عميقي از مفاهيم و اصطلاحات سئو براي شما آماده ميكند البته ممكن است موجب شود تا در مسير يادگيري خود بخش‌هايي از محتوا را فراموش كرده يا از نظر شما پنهان بمانند.

براي مرور سريع مفاهيم و استعمال از صدا و تصوير با هدف انتقال سريع اطلاعات، سفارش مي كنيم به بخش فيلم آموزش seo در وبسايت مراجعه‌نماييد تا ويدئوهاي بدون پول و منحصربه‌فرد را به صورت سيرتكامل بندي شده و با ترتيب ملاحظه كنيد.

4- شركت در بعد از ظهر هاي يادگرفتن seo (seo مبتدي و تازه كار و فن‌اي در فعاليت)
پس از آنكه دانش نخستين را در حوزه سئو كسب كرديد با انبوهي از سوالات مواجه خواهيد شد. شما به خوبي مي دانيد كه چه كارهايي براي پيروزي در seo لازم است اما احتمالا نميدانيد كه آن‌ها را چطور و در چه زماني انجام دهيد. شركت در بعد از ظهر هاي آموزشي به شما كمك مي‌نمايد مسير آزمون و نادرست را كوتاه كرده و آنچه قرار مي باشد در 1‌سال تجربه نماييد در يك ماه خيال بگيريد.

آكادمي وبسيما مفاهيم و موضوعات مختلف در seo را طي 5 كارگاه تخصصي به شما آموزش مي دهد. بعداز پايان اين بعد از ظهر شما ميتوانيد تمام فعاليت هاي مرتبط با سئو يك سايت را مديريت كرده و استراتژي مناسبي براي بهينه سازي به عمل بگيريد. براي اطلاعات بيشتر به صفحه بعدازظهر جامع آموزش بهينه سازي مراجعه كنيد.

دوران جامع آموزش سئو

تفاوت اصلي بعدازظهر آموزشي با كتاب يا مقالات بهينه سازي، انتقال تجربه در كنار دانش است. در‌اين بعدازظهر هاي آموزشي شما از تجربه متخصصين وبسيما طي سالها كار حرفه اي منفعت مند ميشويد، مسير درست را مي شناسيد و سواي خوف از غلط كار خود را در زمينه سئو نخست ميكنيد.

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید: