مقالات و اخبار تخصصی سئو
تاریخ : ۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۶:۳۷ | نویسنده : مهشید

سئو چیست؟ او‌لین قدم را درست بردارید
تعاریف بسیار زیادی برای مضمون‌ سئو ارائه شده است. شاید اولین و عادی ترین بیان این باشد که بهینه سازی نسخه کوتاه شده ای از عبارت Search Engine Optimization است یعنی seo وبسایت برای موتورهای جستجو.

اما هدف اصلی seo موتورهای جستجو نیستند بلکه هدف ما رضایت کاربر است. گوگل توجه ویژه ای به رضایت کاربران از نتایج جستجو دارد و همت می نماید تا تارنما هایی را در درجه های بالا قرار دهد که محتوای آن ها برای کاربران رضایت بخش است. در منفعت میتوان اعلام کرد در عمل سئو مخفف عبارت Search Experience Optimization یا بهینه سازی تجربه جستجو می باشد.

برای کسب موفقیت در سئو باید بیش از هر چیز به رضایت کاربر دقت کنیم. رضایت کاربر از محتوای شما به دست اندرکاران متعددی بستگی دارد. ادبیات شما، کیفیت محتوا و اطلاعات ارائه شده، شیوه نمایش و ارائه محتوا، سرعت سایت، نمایش صحیح در تلفن همراه، پاسخ گویی به سوالهای کاربران و بخش اعظمی موارد دیگر بر رضایت کاربران تاثیر گذار می باشند.

برای ادراک بهتر مفهوم seo سفارش می کنیم به برگه seo چه می باشد رجوع کنید.

چرا سئو بر موفقیت یک کسب و عمل تاثیرگذار است؟
طی یک‌سری سال اخیر فرهنگ وتمدن جستجو میان تمام مردم دنیا ترویج یافته و ولی رونق استفاده از تلفن های هم پا موجب شده تا دسترسی به اطلاعات نسبت به قبل بسیار سریع و عادی باشد. اینک روزانه میلیاردها جستجو از طریق گوگل انجام میشود که اکثری از آن‌ها با هدف خرید مال یا دسترسی به خدمات هستند.

در‌صورتی‌که شما جایگاه مناسبی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید این کاربران به سایت شما وارد شده و اطلاعات تکمیلی از فرآورده یا خدمت شما دریافت میکنند. همین مراحل ساده موجب می شود که ارتباط بیشتری با مردم داشته باشید و شانس خود را برای تبدیل آنان به مشتری افزایش دهید.

چرا سئو وبسایت برای ما مهم است

برای مثال تصور کنید که فردی پیرو خرید تلفن همراه سامسونگ نوت 9 باشد، اولین اقدام او احتمالا جستجوی همین عبارت در گوگل است. پس از جستجو لیستی از حاصل به کاربر نمایش داده میشود. سایت هایی که جایگاه بالاتری در نتایج جستجو داشته باشند قاعدتا اقبال بیشتری نیز برای ورود این فرد به سایت خود خواهند داشت.

به طور معدل 32 درصد کاربران دسکتاپ و 24 درصد کاربران گوشی بر روی جایگاه یک گوگل کلیک می نمایند
پس از ورود کاربر به سایت روند تبدیل او به مشتری آغاز میشود. اکنون تصور کنید که کاربر با گوشی وارد وب سایت شما شده البته صفحات شما نمایش مناسبی در گوشی ندارند. احتمالا از وبسایت خارج شده و مورد دیگری را در گوگل تعیین می‌نماید. اخلاق و رفتار کاربران هنگام جستجو یکی فاکتورهای مهم گوگل برای گزینش رضایت آنها از سایت شما خواهد بود.

در کل میتوان خاطرنشان کرد هرچقدر شما مقام بهتری در نتیجه ها جستجو داشته باشید کاربران بیشتری به تارنما خود جذب خواهید کرد و هرچقدر که بستر مناسب تری برای آن ها آماده کرده باشید نرخ تبدیل به مشتری ارتقا خواهد یافت.

در جدیدترین الگوریتم گوگل BERT، گوگل می‌تواند تا هدف جستجو کاربران را فهم و شعور کند و بهترین بهره را به او نشان دهد. این یعنی اگر بتوانید زبان کاربران را فهم و شعور فرمایید و دقیقاً با این زبان با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید، بخت کسب منزلت برتر برای شما بیشتر هم می شود.

چرا فراگیری سئو برای کلیه کسب‌و‌کارها موثر است؟
برای برد در سئو باید تکنیک ها و استانداردهای مرتبط با این حوزه را به نیکی بشناسیم. اینک شرکت ها بخش اعظمی هستند که در قضیه آموزش بهینه سازی فعالیت کرده و به شما کمک می‌کنند تا منزلت تارنما خود را در نتیجه ها جستجو ارتقا دهید. البته آیا برون سپاری بهینه سازی کار درستی است؟ هم بله و هم نه!

قبلی از تصمیم گیری این نکات را در لحاظ داشته باشید:

1- سئو سایت ارزان نیست
با توجه به رقابت بالا در فضای اینترنت معمولا کسب جایگاه در لغات کلیدی ارزشمند کار دشواری است. در منفعت نرخ خدمات seo هر روز بیش تر از قبل می‌گردد.

seo ارزان نیست

در بخش اعظمی از پروژه ها نمیتوان تخمین صحت از واحد سنجش موفقیت تارنما داشت در بهره شما این هزینه را همراه با ریسک بالا میپردازید زیرا ممکن است عمل های این شخص یا شرکت نتیجه ها مورد نظر شما را به همدم نداشته باشد.

2- انتخاب متخصص seo عادی نیست
افراد و شرکتهای اکثری در‌این حوزه عمل می نمایند که باز بینی همت میزان تخصص آن ها برای شما سخت می باشد. ممکن می باشد در جلسات نخستین اصطلاحات و عباراتی به فعالیت گرفته شود که برای شما آشنا نیست.

انتخاب مشاور سئو براساس قدرت

درصورتی که دانش کافی درین حوزه نداشته باشید نمیتوانید فرد مناسب را گزینش نمایید و در نتیجه زمان و هزینه زیادی را صرف خواهید کرد که ممکن می باشد هیچ وقت به پیروزی ختم نشود.

3- پیروزی در سئو وقت گیر می باشد
برای افرادی که به این حوزه تسلط ندارند درک سئو سخت است. بسیاری تصور مینمایند که تکنیک هایی وجود دارد که با به کارگیری از آنها میتوان در مدتی کوتاه نتایجی جذاب بدست آورد. در حالیکه این اندیشه از اساس غلط است. برای برد در seo نیازمند شکیبایی و کارایی بسیار می باشید.

یادگرفتن سئو زمان بر می باشد

اگر دانش و تجربه کافی در این حوزه نداشته باشید به سختی می‌توانید عملکرد متخصص بهینه سازی را در حین های زمانی کوتاه برآورد فرمائید. برای تحلیل بر فرآیند اجرای پروژه بهتر است دانش خود را در مسئله سئو افزایش دهید.

جمع بندی

باز بینی این سه گزینه به ما نشان می‌دهد که حتی در صورتی‌که سئو سایت را به فرد دیگری واگذار میکنیم باید خودمان دانش کافی در‌این حوزه را داشته باشیم. زیرا عدم آشنایی با بهینه سازی موجب میشود که ریسک سرمایه گذاری شما بالا رفته و امکان نظارت بر کارایی متخصص را نداشته باشید. اینک که قرار است کلیه چیز را راجع به سئو بدانیم چرا سئو وب سایت را خودمان برعهده نگیریم؟

چه وقتی خودمان سئو وب سایت را برعهده بگیریم؟
پاسخ به این سوال یه خرده دشوار است. زیرا موفقیت در سئو بستگی مستقیم با واحد سنجش رقابت در کلمه ها هدف دارد. در‌صورتی‌که پروژه شما پیچیده و پررقابت نیست با یادگیری seo می توانید به خیر آن را انجام دهید اما برای پروژه های بزرگ شما نیازمند استفاد از تخصص و دانش افراد مطرح در این حوزه می‌باشید. تعداد این افراد کم است در منفعت هزینه ای که برای همکاری با شما دریافت میکنند بسیار بالاست.

در بعضا از پروژه ها نمیتوان به یک فرد متکی بود زیرا برای موفقیت در seo نیازمند تولید محتوای مخصوص و مستمر هستیم. انجام تمام فرآیندهای بهینه سازی نیازمند یک مجموعه قدرتمند و یک دست است در نتیجه حتی در صورتی از متخصصین این حوزه یاری بگیرید باید در این مسیر کنار آن ها باشید.

سئو متاع یک عمل تیمی است

متخصصین حرفه ای seo عموما در فرآیند تدوین استراتژی و تصمیم گیری های مهم به شما امداد میکنند اما فرایند های اجرایی مانند ساخت محتوا و لینک سازی می بایست توسط تیم دیگری در مجموعه شما انجام شود. در حالتی‌که بخواهیم به یک توده بندی کلی برسیم میتوان اعلام‌کرد:

1- برای پروژه های کوچک و کم رقابت همکاری با متخصصین حرفه ای دشوار می باشد زیرا هزینه بالایی برای ارائه خدمات دریافت میکنند. آموزش سئو وب سایت و انجام آن بوسیله شما یا یکی از کارمندان راه حل مناسبی برای این دست شرکت های خواهد بود.

2- برای پروژه های بزرگ و پیچیده نیازمند ساخت محتوا و انجام کار های بسیاری هستیم در سود سپردن آن به یک نفر یا شرکت ناممکن می باشد. درین شرایط شما می بایست یک تیم داخلی تشکیل داده و به نیکی آنها را یادگرفتن دهید. در کنار فعالیت این افراد از مشاوره حرفه ای یک متخصص نیز بهره مند شوید.

بهترین منشاء برای یادگرفتن سئو سایت چه است؟
بهینه سازی مفهومی گسترده و البته پیچیده می باشد. برای بهینه سازی وبسایت شما باید تکنیک ها و مفاهیم بخش اعظمی را خیال و خاطر بگیرید. وبسایت های آموزشی و مراجع معتبر به شما یاری میکنند تا دانش خود را این حوزه ارتقاء داده و تکنیک های مختلفی را فرا بگیرید. البته در صورتیکه عبارت “یادگرفتن seo وبسایت” را در گوگل جستجو نمایید با انبوهی از مقالات و منابع متفاوت مواجه خواهید شد که در بعضی موارد در تناقض با یکدیگر هستند.

تنوع منابع آموزشی و تفاوت گفته ها موجب سردرگمی شما خواهد شد، نتیجه این سردرگمی میتواند صرف زمان و هزینه زیاد سوای کسب منفعت باشد. برای آنکه بتوانید مسیر درستی را در یادگرفتن سئو تارنما انتخاب فرمائید فرایند زیر را دنبال نمائید:

1- فراگیری seo مبتدی (آشنایی با اصطلاحات رایج بهینه سازی)
در هر حوزه تخصصی که وارد بشوید با انبوهی از کلمه ها و اصطلاحات جدید مواجه خواهید شد، سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای آنکه هنگام مطالعه یک نوشته‌ی علمی یا کتاب فراگیری seo دچار سردرگمی نشوید باید این اصطلاحات را بشناسید. برخی از این اصطلاحات سئو کلاه سفید، بهینه سازی کلاه سیاه و الگوریتم های گوگل می باشند.

آموزش اصطلاحات سئو

آکادمی وبسیما بخشی را به نام واژه و کلمه نامه سئو فراهم کرده است که در آن مهم ترین و کاربردی ترین کلمه ها را به شما معرفی میکند. پیشنهاد میکنیم در قدم اولیه به واژه نامه seo مراجعه کرده و کلمه ها و اصطلاحات این حوزه را مرور کنید. هرکجا عبارت جدیدی به گوش شما خورد که معنی آن را نمیدانید مجدد به‌این بخش مراجعه کرده و جستجو کنید. با این کار seo تازه کار را به طور کامل یاد میگیرید و آماده هستید تا وارد مرحله آن‌گاه (و مهم تر!) سئو شوید.

2- فراگیری seo پیشرفته (مطالعه کتاب های آموزش در حوزه بهینه سازی)
مطالعه مقالات اینترنتی قادر است تکنیک های جذابی را در حوزه سئو به شما فراگیری دهد البته در این مقاله‌ها مسیر یادگیری برای شما معلوم نشده می باشد. طولانی تر مقاله ها فراگیری سئو تمرکز خود را بر یک حوزه یا تکنیک خاص قرار میدهند و برای افرادی که دقیقا در همان مرحله هستند مناسب خواهند بود.

برای ابتدا یادگیری seo بهترین طرز مطالعه کتاب های تخصصی در این حوزه است. زیرا کتاب علاوه بر ارائه محتوای آموزشی مسیر یادگیری را نیز پیش بینی می‌کند. پیوستگی مطالب و یادگیری منظم موجب می‌شود که دچار سردرگمی یا تناقض نشوید.

البته دسترسی به کتاب های آموزش بهینه سازی و تشخیص میزان اعتبار و همت آن ها عمل عادی ای نیست. به همین استدلال در آکادمی وبسیما فضایی را پیش بینی کرده ایم که در آن به معرفی کتاب های اثرگذار در حوزه آموزش بهینه سازی خواهیم پرداخت. این کتاب ها در دسته بندی های گوناگون قرار داده شده و توضیحات مختصری از محتوای آن‌ها در اختیار شما قرار گرفته است. با مراجعه به کتابخانه seo می‌توانید به‌این منابع گران بها دسترسی داشته باشید و دانش بهینه سازی خود را از تازه کار به حرفه ای برسانید.

گروه کتاب های یادگرفتن seo

3- مشاهده تیم فیلم‌های آموزش سئو
مطالعه مقالات و کتاب های الکترونیکی فهم و شعور عمیقی از مفاهیم و اصطلاحات سئو برای شما آماده میکند البته ممکن است موجب شود تا در مسیر یادگیری خود بخش‌هایی از محتوا را فراموش کرده یا از نظر شما پنهان بمانند.

برای مرور سریع مفاهیم و استعمال از صدا و تصویر با هدف انتقال سریع اطلاعات، سفارش می کنیم به بخش فیلم آموزش seo در وبسایت مراجعه‌نمایید تا ویدئوهای بدون پول و منحصربه‌فرد را به صورت سیرتکامل بندی شده و با ترتیب ملاحظه کنید.

4- شرکت در بعد از ظهر های یادگرفتن seo (seo مبتدی و تازه کار و فن‌ای در فعالیت)
پس از آنکه دانش نخستین را در حوزه سئو کسب کردید با انبوهی از سوالات مواجه خواهید شد. شما به خوبی می دانید که چه کارهایی برای پیروزی در seo لازم است اما احتمالا نمیدانید که آن‌ها را چطور و در چه زمانی انجام دهید. شرکت در بعد از ظهر های آموزشی به شما کمک می‌نماید مسیر آزمون و نادرست را کوتاه کرده و آنچه قرار می باشد در 1‌سال تجربه نمایید در یک ماه خیال بگیرید.

آکادمی وبسیما مفاهیم و موضوعات مختلف در seo را طی 5 کارگاه تخصصی به شما آموزش می دهد. بعداز پایان این بعد از ظهر شما میتوانید تمام فعالیت های مرتبط با سئو یک سایت را مدیریت کرده و استراتژی مناسبی برای بهینه سازی به عمل بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه بعدازظهر جامع آموزش بهینه سازی مراجعه کنید.

دوران جامع آموزش سئو

تفاوت اصلی بعدازظهر آموزشی با کتاب یا مقالات بهینه سازی، انتقال تجربه در کنار دانش است. در‌این بعدازظهر های آموزشی شما از تجربه متخصصین وبسیما طی سالها کار حرفه ای منفعت مند میشوید، مسیر درست را می شناسید و سوای خوف از غلط کار خود را در زمینه سئو نخست میکنید.

 امتیاز:
 
بازدید: